Wylot na wakacje z Niemiec? Dla mieszkańców województw zachodniej Polski dzięki świetnym połączeniom drogowym i kolejowym, wylot z Berlina, Drezna czy Lipska stał się prostym sposobem na oszczędność czasu i pieniędzy. Opóźnione o osiem lat otwarcie nowego portu lotniczego Berlin-Brandenburg, przekierowało w jedno miejsce ruch generowany wcześniej przez obsługujące stolicę Niemiec porty: Tempelhof, Tegel i Schönefeld. Nic dziwnego że ten nowoczesny obiekt wiedzie ostatnio prym jako miejsce wylotu dla mieszkańców zachodniopomorskiego, lubuskiego czy dolnośląskiego. Sprawdźmy zatem jak najprościej jest się tam dostać.
Samochodem
Najpopularniejszy sposób dotarcia na brandenburskie lotnisko to wciąż własne auto. W celu uniknięcia korków zalecamy dojazd od strony Berliner Ring, czyli autostradowej obwodnicy miasta oznaczonej nr 10 (zjazd nr 11, Schönefelder Kreuz). Dojazd na samo lotnisko jest dobrze oznaczony. Na miejscu skorzystać możemy z parkingów przy terminalu (cena w zależności od pory roku to około 70 euro za tydzień) jak i popularnych okolicznych parkingów prywatnych, skąd ich obsługa dowiezie Was na miejsce w kilka minut. Tutaj ceny rezerwacji tygodniowej wahają się wokół 45 euro.
Inne zalecane rozwiązanie to skorzystanie z darmowego parkingu P+R i dojazd do terminalu metrem. Najpopularniejszy tego rodzaju obiekt to wielki teren S-Bahnhof Altglieniecke. Stamtąd kładką przechodzicie na położony tuż obok peron S-Bahn i liniami S9 lub S45 dojeżdżacie po 12 minutach na końcową stację w podziemiach lotniska (Terminal 1-2). Koszt zakupu biletu w automacie na ten przejazd (strefa Berlin B-C, obsługa w języku polskim) to jedyne 3,5 euro.
Wszelkie formalności związane z wyborem i opłaceniem dowolnego parkingu możecie załatwić także w Travelpilot.pl.
Busem
Popularność wylotów ze stolicy Niemiec sprawiła, że polscy przewoźnicy uruchomili szereg połączeń między największymi miastami kraju i berlińskim terminalem lotniczym. Wyszukiwarka jest w stanie przekierować nas do oferty kilkunastu z nich, zaś widełki cenowe w zależności od miejsca startu (dworzec PKP, miejsce zamieszkania) oscylują w granicach od 45 PLN (Szczecin PKP – Lotnisko Berlin) do kilkuset złotych.
Taxi
Dbający o komfort mogą także zamówić kurs taksówką. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z wydatkiem około 450 PLN (trasa Szczecin – Berlin Lotnisko).
Pociągiem
Wybierając poszczególne z ofert niemieckich biur podróży możesz także skorzystać z usługi Rail&Fly. Oznacza ona darmowy przejazd na terytorium Niemiec do samego lotniska składami Deutche Bahn. Jedyna płatność wynikać będzie z dojazdu do niemieckiej granicy. Przykładowy czas dotarcia ze Szczecina do terminalu berlińskiego lotniska to 2h 48min. Mimo dwóch przesiadek w świetnie zorganizowanych niemieckich kolejach, ta opcja zyskuje coraz większą popularność u naszych podróżnych. O szczegóły zapytaj pracowników Travelpilot.pl.